Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Comino – Malta

Wysepka Comino na MalcieComino to wysepka położona na morzu śródziemnym pomiędzy Maltą i Gozo. Jest to jednocześnie najmniejsza z wysp otaczających Maltę, choć atrakcje, które czekają tu na turystów zagwarantują niezapomniany czas podczas wakacyjnego urlopu.

Comino – wysepka pełna nieodkrytych atrakcji

Popularnym celem wypoczywających na wyspie jest hotel Comino przy San Niklaw Bay. Oferuje on dostęp do prywatnej plaży oraz dwuosobowe pokoje wraz z wyżywieniem. Goście mogą wypożyczyć także rowery czy spróbować żeglugi. Na samej wyspie nie ma zbyt wielu sklepów, choć zarówno w sezonie, jak i poza nim spotkamy tu wielu turystów, co jest największym plusem tego rajskiego zakątka. Przyciąga ich największa atrakcja na wyspie zwana zatoką Blue lagoon. Położona między Comino, a Cominotto charakteryzuje się krystalicznie czystą wodą, a także bogatą fauną i florą morską. Jest tu więc wielu fanów nurkowania, pływania i odpoczynku nad wodą. W kwestii sportów wodnych ustępuje jednak Crystal lagoon.

Crystal lagoon to zatoka niedaleko Blue lagoon to główny ośrodek sportów wodnych na Comino. Od zawsze po jej wodach pływają statki, motorówki oraz łodzie. To właśnie z nich turyści skaczą do wody czy nurkują. Crystal lagoon to także idealne miejsce dla miłośników snorkelingu, którzy pragną podziwiać morskie dno. Zatoka posiada także walory przyrodnicze w postaci widoku skał nad powierzchnią wody. Jest tu mniej ludzi niż w Blue lagoon, a w skałach wykuto naturalne skocznie do wody. Nie ma także piaszczystej plaży. Inną wartą uwagi plażą na wyspie jest Santa Marija Bay. Jest to najmniej zatłoczona po San Niklaw Bay plaża o czystej wodzie. Oprócz wodnych rozrywek na wyspie można uprawiać też trekking i spacerować. Zwłaszcza zimą krajobraz staje się rajem dla fotografów.

Podróże pełne zwiedzania i ciekawych smaków…

Comino to jednak nie tylko przyroda. Znajduje się tu także wieża Św. Marii wzniesiona w XVII wieku i zaprojektowana przez architekta Victoria Cessara. Dawniej służyła jako punkt obserwacyjny, który pozwalał na dostrzeżenie groźnych piratów. Dziś jednak jest wznoszącą się nad morzem atrakcją turystyczną podobnie jak kościół zwiastowania Najświętszej Marii Panny.

Turyści, którzy chcą spróbować miejscowej kuchni, czyli owczego sera, chleba hobż o chrupiącej skórce i delikatnym wnętrzu oraz maltańskich owoców morza, muszą wsiąść na prom i udać się do Ċirkewwa na Malcie. Bilet na główną wyspę z Comino kosztuje od 8 do 10 euro. Łodzie kursują średnio co pół godziny.

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook