Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Madera – Portugalia

Rodzinne wakacje w HiszpaniiMadera, czyli wyspa wiecznej wiosny, jest przepięknym miejscem, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Można liczyć na wspaniałe plaże, majestatyczne góry, pyszne jedzenie, wysokiej jakości trunki. Urzeka okoliczna fauna i flora. Bujna roślinność pozwala poczuć się jak w dżungli. Jeśli ktoś liczy na udane wakacje, to z pewnością będzie zadowolony, jeśli wybierze Maderę.

Co ma do zaoferowania turystom Madera – Portugalia?

Na Maderze można zobaczyć szereg widoków, które zapierają dech w piersiach. Najwyższym szczytem wyspy jest Pico do Areeiro, z którego rozpościera się przepiękny krajobraz, szczególnie podczas wschodu i zachodu słońca. Na szczyt nie trzeba się wspinać, można na niego wjechać samochodem. Za naturalny punkt widokowy służy Ninho da Manta, czyli skalny balkon. Umożliwia podziwianie przepięknych widoków ponad chmurami. Atrakcją jest także Achadas da Cruz, czyli najwyższa kolejka linowa w całej Europie.

Zachwycają także naturalne baseny wulkaniczne w postaci Porto Moniz. Za najpiękniejszą plażę na Maderze uznaje się z Seixal. Jej unikalność wynika z czarnego piasku. Całość uzupełniają zielone klify, co pozwala poczuć się jak na rajskiej plaży. Nie można oczywiście zapomnieć także o stolicy Madery, czyli wyspie Funchal. Wiele osób zaczyna zwiedzanie właśnie od tego miejsca. Stanowi świetną bazę wypadową. Można skorzystać ze znanego uzdrowiska, co robili wcześniej między innymi cesarzowa Sisi i Józef Piłsudski.

Poznaj największe atrakcje na Maderze

Za atrakcję na Maderze uznaje się pałac Montes z tropikalnym ogrodem. Można poczuć się jak w kraju kwitnącej wiśni. Nie brakuje wodospadów, fontann, mostów, stawów, posągów. Jeśli ktoś preferuje aktywny wypoczynek i chce upajać się pięknymi widokami, to powinien odwiedzić dolinę zakonnic. Jest ona otoczona strzelistymi klifami. Wrażenie robi także jeden z najwyższych klifów morskich w Europie w postaci Cabo Girao.

Niezwykłe emocje towarzyszył turystom, którzy chodzą po przezroczystym podeście na szczycie. Jest to wspaniały punkt widokowy dla osób, które nie mają lęku wysokości. Warto wybrać się także do Porto Santo, aby zobaczyć kilkunastometrową plażę ze złoto-żółtym piaskiem. Będzie to wspaniała opcja dla każdego, kto pragnienia zrobić sobie chwilę przerwę i odpocząć. Turkusowe wody Atlantyku wręcz zachęcają do kąpieli. Przy okazji można także wybrać się do domu Krzysztofa Kolumba, który pełni obecnie rolę muzeum. Niezwykłym przeżyciem będzie także lewata 25 fontes, czyli ścieżka spacerowa pośród aż 25 wodospadów.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook