Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Zakynthos – Grecja

Zakynthos na bezpieczne wakacjeZakynthos to nieduża, lecz niezwykle urokliwa grecka wyspa, która kusi krajobrazami i magiczną atmosferą. To idealne miejsce na bezpieczne wczasy z całą rodziną lub też dla grupy przyjaciół czy zakochanej pary. Piaszczyste, rozległe plaże, mnóstwo hoteli oraz ogrom atrakcji sprawia, że nie sposób się tutaj nudzić. Można tu uprawiać różnorakie sporty wodne, zwiedzać oraz po prostu cieszyć się słońcem i pięknem natury.

Co wiedzieć przed odwiedzeniem wyspy

Na Zakynthos znajduje się lotnisko, ulokowane jest ono około 8 kilometrów od stolicy. Transport publiczny funkcjonuje tu niezwykle dobrze, a bilety kosztują około 1,6 euro. Najbardziej deszczowymi miesiącami są kwiecień i maj, a każdy inny to ogrom słońca i błękitne niebo. Także opieka lekarska funkcjonuje tu bardzo dobrze, a mając wykupione ubezpieczenie nie trzeba się niczym martwić w razie nieprzewidzianych sytuacji. Wszystko przebiega bardzo sprawnie.

Miejsca warte zobaczenia na Zakynthos

Na Zakynthos można zobaczyć naprawdę wiele. Jednym z zakątków, które kuszą pięknem jest niewątpliwie zatoka Gerakas oraz znajdująca się tam plaża, którą można zobaczyć na południowym wschodzie wyspy, a dokładniej na półwyspie Vasilikos. Co ciekawe na plaży można zostać jedynie 3 godziny, czego pilnuje znajdujący się tu pracownik Morskiego Parku Narodowego. Powodem są żółwie Caretta Careta, które tworzą tu swoje gniazda.

Kultowym miejscem jest także Navagio, czyli Zatoka Wraku. Tutejsza plaża jest jedną z najpiękniejszych na całym świecie. Widoki są niesamowite, a poza tym niedaleko, za horyzontem, można dostrzec stary wrak „Panagiotis”, o którym każdy mieszkaniec opowiada nieco inną historię.

Będąc na Zakynthos koniecznie trzeba też zobaczyć Blue Caves czyli Błękitne Groty. Można je odnaleźć na północnym wybrzeżu wyspy i są wprost zachwycające. Formacje skalne, które tutaj powstały są wprost bajkowe, do tego woda mieni się tu w tak wielu odcieniach błękitu… Zakątek ten na zawsze pozostaje w pamięci.

To dopiero początek atrakcji, które czekają na Zakynthos, nie mówiąc już o okolicach. Niewątpliwie wyspa ta jest idealnym kierunkiem na bezpieczne i niezapomniane wczasy. Podróżnicy zakochują się w niej od pierwszego wrażenia, co ma swoje uzasadnienie w niezwykłych krajobrazach i czekających tu atrakcjach.

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook