Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Sardynia – Włochy

Włoska Wyspa Sardynia

Turyści poszukujący idealnego miejsca na spokojne, jednak niepozbawione wrażeń wakacje, powinni wybrać się na włoską Sardynię. Ta pełna uroku włoska wyspa oprócz wspaniałej, typowej dla regionu architektury, zachwyca smakowitą kuchnią, malowniczymi krajobrazami i słoneczną pogodą.

Gdzie znajduje się Sardynia? Ta włoska wyspa usytuowana jest w basenie Morza Śródziemnego, niedaleko francuskiej Korsyki, znajdującej się na północ od tej włoskiej wyspy. Z tego powodu na Sardynii można porozumieć się nie tylko w języku włoskim, ale także francuskim. Turystom szczególnie polecana jest północna część wyspy, tamtejsze miasta są bardzo bezpieczne i pełne wspaniałych zabytków. Specyficzna atmosfera panująca w tym regionie sprawia, że każdego roku przyjeżdżają tutaj podróżni z całego świata. Na całej Sardynii dominuje łagodny, śródziemnomorski klimat, w szczycie sezonu turystycznego, w lipcu i sierpniu, temperatura często przekracza 30 stopni. Czerwiec i wrzesień bardziej przypadną do gustu turystom nieprzepadającym za upałami.

Północna Sardynia zadowoli nawet najbardziej wymagającego turystę, w tamtejszych miastach na przyjezdnych czeka mnóstwo atrakcji. Kurort Olbia, na którego obrzeżach mieści się międzynarodowe lotnisko, jest najlepszą bazą wypadową do pozostałych części regionu. Warto poświęcić kilka godzin na zwiedzenie tamtejszej starówki, która zachwyca plątaniną wąskich, pokrytych brukiem uliczek. Nad całością dominuje kościół St. Simplicio, wzniesionym w XI wieku w stylu romańskim.

Rejs po Sardynii

Miłośnicy plażowania powinni zatrzymać się w którymś z kurortów Costa Smeralda, północno-wschodniego wybrzeża wyspy. Nazwa regionu pochodzi od morza o szmaragdowym odcieniu, które można tutaj podziwiać. W stolicy Costa Smeralda, Porto Cervo, swoje rezydencje mają milionerzy i celebryci z całego świata. Najspokojniejsze plaże znajdziemy w kurorcie Golfo Aranci, tam też ceny w sklepach czy lokalach gastronomicznych są najbardziej przystępne.

Zwiedzając północną Sardynię, warto jeden dzień poświęcić na wycieczkowy rejs na pobliską wyspę Korsykę. Każdego dnia kursuje prom zmierzający do Bonifacio, jednego z bardziej malowniczych kurortów na Korsyce. Jego wybrzeże otaczają monumentalne klify, a nad pobliskim wzgórzem góruje średniowieczny zamek.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook