Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Wyspa Hvar – Chorwacja

Wyspa Hvar z lotu ptaka

Wyspa Hvar jest uznawana za jedno z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji. Już od czasów antycznych znana była ze swojego strategicznego położenia, bogactwa i złożoności historii, kulturalnych i przyrodniczych pomników. Wyspę Hvar charakteryzuje łagodny klimat – ciepłe zimy i przyjemne lata. Przyjezdnych zachwyca przede wszystkim śródziemnomorska przyroda, kultura, tradycje i nocne życie na wyspie.

Atrakcje wyspy Hvar

Podczas wakacji na wyspie znajdziemy wiele miejscowości turystycznych, jednak najwięcej atrakcji znajduje się w samym mieście Hvar. Ujmująca architektura, historia i kultura to elementy, które przyciągają turystów z całego świata. Co warto tu zobaczyć? Turyści szczególnie upodobali sobie fort Fortica, katedrę Hvar, najstarszy teatr ludowy, czy też klasztor franciszkanów. Atrakcji turystycznych jest w tym miejscu jednak znacznie więcej.

Z pewnością tym, co najbardziej przyciąga podróżnych na tę chorwacką wyspę, są piękne plaże. Czysta woda i kamienisty brzeg to ich cechy charakterystyczne. Ujmujący jest również widok na zatokę Hvar. Wyspa jest również często odwiedzana przez artystów różnych branży, czego efektem są liczne wystawy, pokazy i koncerty muzyczne, na których można się zrelaksować. Do miejscowości na wyspie przyciągają również kluby nocne, w których zabawa toczy się do białego rana.

Atrakcje wyspy Hvar

Na wyspie Hvar w Chorwacji jest znacznie więcej ośrodków turystycznych, które warte są uwagi. Drugim z nich jest Jelsea, która jest położona na północnym wybrzeżu wyspy. Miejscowość jest znacznie częściej odwiedzana przez osoby, które są entuzjastami aktywnego wypoczynku. Jest tutaj wiele ścieżek rowerowych i szlaków dla pieszych. Turyści mogą korzystać również z siłowni na wolnym powietrzu i kortów tenisowych. Znajdzie się tutaj również coś dla fanów ekstremalnych wrażeń: wspinaczka i nurkowanie.

Bezpieczne wakacje w Chorwacji…

Chorwacja jest dla imigrantów krajem tranzytowym. Nie są oni nią zainteresowani i przemierzają ją jedynie pod ochroną policji do krajów europy zachodniej. Na ulicach Chorwacji, a tym bardziej już wyspy Hvar, nie spotka się zatem żadnych uchodźców. W interesie władz chorwackich leży, aby wszystkim turystom i mieszkańcom zapewnić pełnię bezpieczeństwa.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook