Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Wakacje we Włoszech z dziećmi

Rodzinne wakacje w HiszpaniiSłoneczna Italia to przepiękne miejsce, które zachwyca nie tylko słynnymi miastami, ale też kurortami nadmorskimi. Wakacje we Włoszech z dziećmi są coraz popularniejsze. W przystępnej cenie można sprawić sobie wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci. Warto dowiedzieć się, gdzie najlepiej spędzić urlop we Włoszech.

Wakacje we Włoszech – gdzie warto udać się z dziećmi?

Włochy to przepiękny kraj, który co roku odwiedzany jest przez miliony turystów z całego świata. Lista wspaniałych miejsc do zwiedzenia jest długa. Wiele z nich jest przyjaznych dla dzieci. Sprawdzonym wyborem na rodzinny urlop jest Rzym. To miasto jest pełne fascynujących zabytków oraz wspaniałych parków czy muzeów. Wiele atrakcji przyciąga dzieci. Można zwiedzić między innymi Koloseum, Forum Romanum, Fontannę di Trevi, Watykan i nie tylko.

Innym sprawdzonym miejscem na pobyt wakacyjny z dziećmi jest Florencja. To miasto wyróżniające się sztuką oraz kulturą. We Florencji można zobaczyć bardzo dużo dzieł sztuki oraz zabytków. Mowa tutaj na przykład o Katedrze Santa Maria del Fiore. Słynna jest też Galeria Uffizi oraz most Ponte Vecchio. We Florencji znajduje się też wiele atrakcji dla dzieci. Organizowane są różnego typu programy edukacyjne dla pociech. We Włoszech warto udać się również do Wenecji. To miasto kanałów, mostów oraz gondoli, w którym dzieci uwielbiają płynąć po wodzie oraz podziwiać urokliwe uliczki miasta. W Wenecji znajduje się wiele słynnych zabytków. Warto wspomnieć tutaj o placu św. Marka czy Pałacu Dożów. Popularny jest również kościół Santa Maria della Salute.

Rodzinny urlop we Włoszech – najlepsze propozycje

Jeżeli celem jest spędzenie przyjemnego urlopu w słonecznej Italii wraz z dziećmi, warto udać się na Sycylię. Jest to największa wyspa w basenie Morza Śródziemnego. Oferuje przepiękne plaże, urokliwe krajobrazy oraz bardzo dużo atrakcji dla pociech. Można podziwiać nie tylko wulkan Etnę, ale też Katedrę w Palermo, czy dolinę świątyń w Agrigento. Dzieci z pewnością będą zachwycone z popularnego parku wodnego Etnaland.

Zamiast Sycylii można też wybrać się na Sardynię. To przepiękna włoska wyspa, która wyróżnia się nie tylko pięknymi plażami, ale też krystalicznie czystą wodą oraz imponującymi klifami. Turyści zachwycają się też licznymi zabytkami. Mowa tutaj na przykład o amfiteatrze w Cagliari oraz Nuraghe Su Nuraxi. Włochy oferują też znacznie więcej interesujących miejsc. Na urlop z dziećmi polecany jest również Neapol. To dynamiczne miasto oferujące bardzo dużo atrakcji dla pociech.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook