Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Riwiera Albańska – Albania

Wczasy na Riwierze Albańskiej

Riwiera Albańska, przez lata niedostępna dla podróżnych z powodu trwającego pół wieku reżimu Envera Hodży, dziś odzyskuje świetność i prężnie się rozwija, co czyni z niej jedną z największych atrakcji turystycznych na Bałkanach. Położona w malowniczej okolicy, z zabytkową zabudową, bogatą ofertą kulturalną i mnóstwem proponujących wysoki komfort ośrodków wypoczynkowych jest miejscem idealnym na spokojne i bezpieczne wczasy w Europie.

Albania to kraj, który ma wyjątkowo atrakcyjne usytuowanie. Położony na Półwyspie Bałkańskim, na południu Europy, z dwóch stron oblewany jest przez morze: Adriatyckie na zachodzie i Jońskie na południu. Oprócz pięknego wybrzeża, złotych, piaszczystych plaż i zapierających dech w piersiach zatok, Albania to także górskie szczyty dla miłośników wspinaczki. Riwiera Albańska zachwyci amatorów wysokich temperatur. Panuje tutaj klimat podzwrotnikowy o odmianie śródziemnomorskiej, co oznacza, że lata są bardzo upalne. Przyjeżdżając na Bałkany, możemy liczyć na dużą dawkę słońca, a także niezwykłą florę – zachwycą nas gaje oliwne, migdałowce i makia, zielona zarośla.

Co warto tu zobaczyć? Planując wakacje w Albanii, możemy być pewni, że nie będziemy się nudzić. To region, który zachwyca nie tylko fauną i florą oraz wysokimi temperaturami, ale przede wszystkim ogromną ilością zabytków i ciekawą historią.

Saranda - stolica Riwiery Albańskiej

Przyjeżdżając na Riwierę Albańską, warto odwiedzić miasta:
Durres – Miasto położone nad Adriatykiem, 35 kilometrów od stolicy. Jego największe atuty to ciągnąca się przez 15 kilometrów piaszczysta plaża oraz zabytki pamiętające czasy Imperium Rzymskiego: amfiteatr z II wieku n.e. i łaźnie rzymskie.

Vlora – Jedno z najstarszych miast w Albanii o długiej historii, zostało założone w VI wieku p.n.e. przez Greków. Vlora zachwyci miłośników plaż, zatoczek, a także zieleni – nie brakuje tutaj pięknych ogrodów i gajów oliwnych.

Saranda – Stolica Riwiery Albańskiej to główny cel turystów. Panuje tutaj przyjemny, śródziemnomorski klimat, a słońce świeci niemal przez cały rok. W mieście znajduje się imponujący zamek Lekursi, klasztor 40 świętych, starożytne ruiny i przepiękne plaże. Decydując się na wczasy w tej części Albanii, możemy liczyć na idealny balans między wypoczynkiem nad wodą a zwiedzaniem – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook