Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Złote Piaski – Bułgaria

Promenada w BułgariiKtóż z nas nie marzy od czasu do czasu o tym, by poleżeć na gorącej plaży i pozażywać nieco słonecznej kąpieli? Urokliwe wyspy z palmami to opcja nie na każdą kieszeń, ale dla chcącego nic trudnego. Jeśli poszukujemy magicznego nadmorskiego kurortu, pełnego słońca i piaszczystych plaż, warto zdecydować się na wczasy w Bułgarii, a szczególnie w przepięknym rejonie o nazwie Złote Piaski.

Złote Piaski to bułgarski kurort położony na wybrzeżu Morza Czarnego, około 17 kilometrów na północ od Warny. Charakterystyczna dla tego regionu jest nie tylko obecność przepięknych plaż, ale także wyjątkowego Parku Narodowego oraz leczniczych źródeł mineralnych. By w pełni skorzystać z atrakcji jakie oferuje ten przepiękny region można wyruszyć do niego już w maju, kiedy to temperatury potrafią osiągać nawet 28 stopni. Dla miłośników upałów poleca się jednak środek lata. Wówczas liczyć można na 35 stopni i więcej. Temperatura w morzu w tym okresie może sięgać aż 30 stopni.

Co zobaczyć w Złotych Piaskach?

Region Złote Piaski obfituje w wiele wartych odwiedzenia miejscowości. Sam kurort Złote Piaski przyciąga turystów przede wszystkim swoją niezwykłą, długą plażą i związanymi z nią atrakcjami. Warto jednak odwiedzić także pobliską miejscowość Warna, która jest największym miastem na wybrzeżu bułgarskim. Znajduje się tam między innymi wiele zabytków, w tym resztki fortyfikacji bizantyjskich oraz pozostałości budowli rzymskich. Wśród popularnych kurortów należy także wymienić miejscowości Kranevo, Św. Konstantyn oraz Bałczik, gdzie zobaczymy domy wyłącznie w białym kolorze. Te ostatnie miejscowości mogą okazać się idealne na bezpieczne wakacje z całą rodziną.

Bałczik w Bułgarii

Złote Piaski słyną z przepięknych plaż. Zostały one nawet oznaczone „Błękitną flagą”, która wskazuje na ich czystość. Plaża w Złotych Piaskach ciągnie się aż przez 3,5 kilometra, a jej szerokość w niektórych miejscach osiąga 100 metrów. Pokrywa ją drobny, złocisty piasek, po którym przyjemnie chodzi się boso. Większość plaż jest bezpłatna.

Wśród wielu niezwykłych atrakcji Złotych Piasków na szczególną uwagę zasługują te związane z morzem i plażą. Region oferuje wiele rozrywek, takich jak sporty wodne, rejsy katamaranem, a także zabawy w aquaparku. Miłośnicy historii natomiast znajdą tu wiele cennych zabytków, w tym szczególnie warty zobaczenia średniowieczny Monaster Aładża.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook