Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Algarve – Portugalia

algarve3Algarve to przepiękna kraina ulokowana na południowym krańcu Portugalii, która słynie z malowniczych górskich szczytów oraz rajskich plaż, które warto zobaczyć będąc tu na wczasach. To aż 200-kilometrowy pas wybrzeża z cudownymi zatokami, fantazyjnymi skałami i ciepłą morską wodą. Warto spędzić tu spokojny urlop, ponieważ prowincja Algarve zachwyca ilością atrakcji oraz możliwości spędzania wolnego czasu. Północną granicą regionu są tereny zielone znajdujące się blisko Atenejo, a południowe wybrzeże ciągnie się aż do granicy z Hiszpanią.

algarvePrzepiękne białe domy z bogatymi zdobieniami lśnią między plantacjami migdałowców oraz pomarańczy, a w tle widać błękit oceanu. Baza hotelowa w Algarve jest znakomita, poza tym, ten portugalski kurort może poszczycić się ogromną różnorodnością  jeśli chodzi o uprawianie sportów wodnych oraz miejsc, w których można tańczyć do białego rana.

Wiele atrakcji czeka na przylądku świętego Wincentego – wspaniałe widoki, strome klify oraz latarnia morska, której zasięg jest najdłuższy w całej Europie. Warto jednak pamiętać, że w zakątku tym występują silne wiatry, więc zawsze dobrze mieć odpowiednie nakrycie głowy. Poza tym, naprawdę można tu udanie i bezpiecznie spędzić czas.

algarve5Pięknym miastem z ciekawą zabudową oraz cudownymi plażami jest Olhao, a miłośnicy zwiedzania powinni koniecznie zobaczyć także Milreu. Miejsce to fascynuje antycznymi zabytkami, pozostałościami po rzymskiej posiadłości wiejskiej czy znajdującym się niedaleko neorokokowym Palacio do Visconde de Estoi.

Będąc na wakacjach w portugalskim Algarve nie sposób nie odwiedzić najpiękniejszego miasta w całej okolicy – Taviry. Na turystów czeka tu ogromny most Ponte Romana, urocza promenada, przytulne kawiarnie, starówka pełna skarbów oraz pozostałości po mauretańskim zamku ulokowanym na wzgórzu, z którego rozciąga się zachwycający widok.

Pełne niespodzianek jest także Faro – najbardziej znane miasto w całym rejonie. To tu znajduje się Kaplica Kości, Muzeum Morskie, Katedra położona wśród drzew pomarańczy czy niezwykła starówka z cudownymi bramami miejskimi. Algarve zachwyca również parkiem Parque Natural da Ria Farmosa, górami Monchique czy bardziej lub mniej dzikimi plażami, które zapierają dech w piersiach swoim pięknem. A to dopiero początek atrakcji czekających na turystów w tej portugalskiej krainie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook