Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Qawra – Malta

Port w Malcie Bajkowe, zapierające dech w piersiach widoki, przejrzysta woda o lazurowym kolorze i spokojna atmosfera położonej na Malcie Qawry sprzyjają błogiemu wypoczynkowi. Wczasy w miasteczku to przede wszystkim doskonała opcja dla rodzin z dziećmi oraz osób szukających chwili relaksu i ucieczki od codzienności. Słońce, egzotyka i liczne atrakcje zapewnią moc niezapomnianych wrażeń.

Kurort wypoczynkowy Qawra położony jest w północnej części wyspy Malta, przy St. Paul’s Bay – niedaleko innych popularnych resortów: Buggiby i Saliny. Występuje tu klimat subtropikalny typu śródziemnomorskiego, a latem temperatury często osiągają 40 stopni Celsjusza. W miasteczku panuje dość spokojna atmosfera, dlatego też osoby pragnące uciec od tłumu turystów poczują się tutaj jak w raju.

Jakie atrakcje czekają w tym mieście? Większość wczasowiczów spragnionych rozrywki wybiera położoną nieopodal Buggibę. Qawra to idealny kurort dla miłośników aktywnego spędzania czasu. W mieście popularne są takie sporty wodne jak: jet ski, kajakarstwo, snorkeling oraz nurkowanie głębinowe. Miejscowość nie posiada plaży, jednak turyści często opalają się na skałach, na których swobodnie można rozłożyć ręcznik.

Wieża Qawra

Spędzając urlop w Qawrze, warto wybrać się do słynnego na wyspie muzeum starych samochodów Malta Classic Car Collection. Można tu zobaczyć prywatną kolekcję ponad stu pojazdów: samochodów, motorów oraz rowerów. Bilet do muzeum kosztuje 8,5 euro, a na teren wystawy wchodzi się przez drzwi wiodące do restauracji Trattoria Ristorante. W muzeum znajduje się również sala kinowa, w której wyświetlane są filmy związane z przemysłem  motoryzacyjnym, a w sklepiku z pamiątkami zakupić można modele wybranych aut.

Kolejną atrakcją Qawry jest Malta National Aquarium, gdzie znajduje się wiele gatunków morskich zwierząt jak np.: rekiny, mureny, płaszczki, koniki morskie czy ośmiornice. Co ciekawe w akwarium podziwiać można także rozwijające się embriony rekinów. Wejście do obiektu kosztuje 12,90 euro. Na terenie akwarium zlokalizowane są szklane tunele. Przechodząc pod nimi, można obserwować przepływające nad głowami rekiny i inne gatunki zwierząt, co stanowi sporą atrakcję, zwłaszcza dla najmłodszych turystów.

Qawra jest idealnym kierunkiem na wymarzone wczasy dla osób marzących o chwili relaksu oraz rodzin z dziećmi. Mimo iż znajduje się tylko 17 km od stolicy Malty, czyli popularnej wśród turystów Valetty to jednak brak tłumów oraz spokojne morze bez gwałtownych prądów morskich zapewnią bezpieczne i spokojne wczasy dla całej rodziny.

Zapisz

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook