Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Budva – Czarnogóra

budva2Budva to niezwykły czarnogórski kurort ulokowany nad Adriatykiem. Miasto to od lądu dzielą góry i posiada typową śródziemnomorską szatę roślinną. To wręcz idealna baza wypadowa na bezpieczne wakacje zarówno nad Zatokę Katorską, jak i na południe. Poza tym zakątek ten kusi atrakcjami, mnóstwem rozrywek oraz jedną z najładniejszych starówek nad Adriatykiem.

W Budvie odnajdą się najbardziej wybredni smakosze, bowiem można tu odnaleźć najlepsze kawiarnie i restauracje, a także miłośnicy zwiedzania. Na tych ostatnich czeka Muzeum Archeologiczne z eksponatami z grecko-rzymskiej nekropolii, niezwykłe budowle sakralne takie jak Katedra świętego Jana Chrzciciela czy Kościół Santa Marija in Puta oraz Cerkiew świętej Sawy wykonana w stylu romańskim czy też Cerkiew świętej Trójcy wybudowana w 1804 roku.

budvaW południowej części starówki natomiast można odnaleźć Cytadelę, która stanowi fragment murów miejskich. Warto zajrzeć do wewnątrz by móc zobaczyć stare fotografie ukazujące miasto oraz wystawę makiet okrętów. Po zwiedzeniu galerii zaś dobrze jest zajrzeć do twierdzy Mogren z XIX wieku i poznać pozostałą część murów miejskich.

Budva w swoim bliskim sąsiedztwie posiada wysepkę Hawaii, z której można zobaczyć niezwykłą panoramę tego czarnogórskiego miasta. Tutaj także znajduje się plaża dla naturystów i parę barów, co sprawia, że na odważnych lub też po prostu kochających spokojny odpoczynek bez odzieży czeka błogie lenistwo i pełna swoboda.

Miasto Budva stanowi najgłośniejszą i najbardziej rozrywkową metropolię Czarnogóry. Dyskoteki pod gwiazdami zapraszają do wejścia, podobnie jak urocze panie czekające i zachęcające turystów do tańca. Blisko Budvy znajduje się także wyspa Sveti Stefan.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook