Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Gran Canaria – Hiszpania

gran-canaria2Gran Canaria to hiszpańska wyspa położona około 210 kilometrów od Afryki oraz 1250 kilometrów od Kadyksu na Oceanie Atlantyckim. W archipelagu Wysp Kanaryjskich można ją odnaleźć pomiędzy Teneryfą ulokowaną 62 kilometry na zachód a Fuerteventurą znajdującą się 83 kilometry dalej na wschód. Wyspa ta jest kontynentem w miniaturze, pełną atrakcji i niezwykle interesujących miejsc umilających bezpiecznie spędzony urlop.

gran-canaria3Rajskie plaże, lasy tropikalne pełne soczystej zieleni, wysokie górskie szczyty, a nawet pustynne krajobrazy – na Gran Canaria jest wszystko co tylko można sobie wymarzyć. Stolicą tej hiszpańskiej wyspy jest piękna metropolia, która zarazem stanowi jeden z najbardziej znanych kurortów na całym świecie. Las Palmas de Gran Canaria zachwyca ilością atrakcji stanowiąc zarazem oazę pełną luksusu i udogodnień. To tutaj na turystów czeka Dom Kolumba, a także niesamowita Katedra świętej Anny.

Nieco bardziej spokojnym miejscem jest Maspalomas, które czaruje pięknem wydm oraz boskimi plażami. Warto jednak pamiętać, że zakątek ten jest nieco bardziej gorący od reszty wyspy, idealny dla miłośników słońca, ciszy i harmonii.

Cudownym zakątkiem jest również Puerto de Mogan, z portem pełnym luksusowych łodzi oraz zadbanymi uliczkami stanowiącym kanaryjską Wenecję. To idealne miejsce na relaks i rozpieszczanie zmysłów.

Warto także odwiedzić Puerto Rico, czyli kurort pełen nowoczesnych hoteli na stromych urwiskach i zboczach wulkanów z rajską piaszczystą plażą urzekającą białym piaskiem i błękitem oceanu. Na turystów czeka tutaj również wspaniały deptak oraz wiele dyskotek i klubów, w których można bawić się do białego rana.

Gran Canaria prócz interesującego i pełnego skarbów wybrzeża to także cudowne zakątki w głębi wyspy. Ciekawa architektura, niezwykle życzliwi mieszkańcy, pyszna hiszpańska kuchnia – to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie. Poza tym warto wjechać na najwyższy szczyt wyspy czyli Pozo de Las Nieves, który wznosi się aż na 1949 metr n.p.m. oraz dać się porwać urokowi przyrody, który potrafi zachwycić.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook