Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Wyspa Krk – Chorwacja

Wyspa Krk w ChorwacjiWyspa Krk znajduje się w północnej części Chorwacji i idealnie nadaje się spokojny wypoczynek pełen słońca, rajskich plaż oraz ciekawych atrakcji. Fauna i flora tego miejsca są naprawdę zachwycające, a tutejsze kurorty i zabytki zapraszają by zostać tu jak najdłużej. To jedna z najbardziej urodzajnych chorwackich wysp, która od 1989 roku połączona jest pięknym łukowym mostem ze stałym lądem. Warto właśnie tutaj spędzić swoje wymarzone wakacje głęboko się relaksując i ciesząc każdą chwilą spokoju.

Podstawowe informacje dotyczące największej wyspy Chorwacji

Krk to największa wyspa Chorwacji z ogromnie bogatym dziedzictwem kulturalno-naukowym. Znajduje się ona w pasie łagodnego i umiarkowanego klimatu śródziemnomorskiego. Latem temperatura dobowa wynosi tutaj 23 stopnie Celsjusza, a morze w okresie od lipca do września ma około 20 stopni.

Stolicą wyspy jest miasto o tej samej nazwie, które zachwyca pozostałościami po późnośredniowiecznych murach  miejskich czekających w porcie, czy też katedrą świętej Marii Panny. Poza tym na Krk  znajduje się także lotnisko Rijeka, do którego w sezonie letnim swoje loty oferuje taka linia jak chociażby Ryanair. Dzięki temu zaś, że wiele osób wybiera na wczasy jednak Dalmację można tu odnaleźć upragnioną ciszę oraz spokój.

Widok na Wyspę Krk

Co warto zobaczyć i zwiedzić odpoczywając na Krk?

Jednym z ciekawszych a jednocześnie najspokojniejszych miejsc na wyspie jest miasteczko Omisalj. Miejsce to zachwyca średniowiecznymi wąskimi uliczkami, a także samym ulokowaniem – znajduje się bowiem ono na 80-metrowej skale. Można stąd podziwiać cudowne widoki na wybrzeże, a także relaksować się na pobliskiej plaży.

Pięknym zakątkiem wartym zobaczenia jest także jaskinia Biserujka, która położona jest w północno-wschodniej części wyspy, niedaleko Rudine. Według legendy to urocze miejsce ukrywa w sobie skarb korsarzy. Lecznicze błota natomiast wraz z dziką plażą czekają we wschodniej części Krk, a dokładniej nad zatoką Soliny. Wyspa ta to także przepiękne miasta, takie jak Baska, Vrbnik, Malinska czy Krk.

Największa chorwacka wyspa to nie tylko niesamowite krajobrazy, cudowne oblicze natury, czy ciekawe zabytki. To również wspaniały sposób na spędzenie tu bezpiecznych wakacji z najbliższymi. Nie trzeba bowiem obawiać się ani tłumów, ani żadnych niebezpieczeństw. Poza tym Wyspa Krk oferuje szereg atrakcji takich jak uprawianie sportów wodnych czy leniuchowanie na rajskich plażach.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook