Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Santorini – Grecja

santoriniSantorini to niezwykle urokliwa, grecka wyspa na Morzu Egejskim, która niegdyś stanowiła wulkan, dziś natomiast na bezpiecznie spędzone wakacje przyciąga miliony turystów z całego świata. Znajduje się ona około 110 kilometrów od Krety oraz 175 kilometrów od wybrzeża Grecji kontynentalnej. Wyspa ta zachwyca przepiękną architekturą, widokami zapierającymi dech w piersiach, rajskimi plażami, a także interesującymi zabytkami.

santorini3Cudownie zrelaksować można się w Kamari, niedużej miejscowości nadmorskiej ulokowanej w południowo-wschodniej części Santorini. Zakątek ten urzeka pozostałościami po świątyni Posejdona, niezwykle popularnymi czerwonymi plażami, mnóstwem restauracji i tawern, a także świetną bazą noclegową. Będąc tu warto wybrać się na spacer promenadą i przedłużyć swoje zwiedzanie aż do zachodu słońca, a gdy już schowa się ono za horyzontem spacerować z jeszcze większą przyjemnością.

Stolicą Santorini jest Fira, która znajduje się na klifie unoszącym się aż na 260 metrów w górę. Białe domki z błękitnymi drzwiami i okiennicami najczęściej widnieją na wakacyjnych pocztówkach reklamujących wyspę. Można tu odnaleźć także kilka budowli pochodzących z XVIII wieku oraz ciekawe muzea.

Miłośnicy greckiej historii powinni przede wszystkim udać się na stanowisko archeologiczne Akrotiri, które ulokowane jest na południu wyspy. To tutaj bowiem około 1650 roku miał miejsce wybuch wulkanu, którego lawa pokryła całe miasto zachowując w doskonałym wręcz stanie wiele domów, fresków czy innych rzeczy codziennego, na szczęście nie znaleziono tu ludzkich szczątków.

Odwiedzając Santorini nie sposób także pominąć niezwykłego Oia, miasta uważanego za najpiękniejsze na całej tej greckiej wyspie. Prócz domków z białą i niebieską zabudową można tu podziwiać także zapierające dech w piersiach zachody słońca oraz zwiedzić Muzeum Morskie. To wspaniały zakątek również na spokojne leniuchowanie, bowiem na turystów czekają tu pięknie miejskie plaże oraz liczne bary i restauracje.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook