Bezpieczne wakacje

spokojny urlop

Costa Brava – Hiszpania

Wczasy na Costa BravaCosta Brava to przepiękny rejon należący do wybrzeża Hiszpanii. Ma około 200 kilometrów długości i zaczyna się już we francuskim Rousillon, kończąc w Blanes.Ten hiszpański region zachwyca malowniczymi zatokami, jaskiniami, klifowymi urwiskami oraz rajskimi plażami. Ta naturalna rzeźba terenu urzeka miłośników przyrody, leniuchowania, cudów natury i przede wszystkim bezpiecznych wrażeń.

Stolicą Costa Brava jest Girona, jednakże to w Lloret de Mar najczęściej bawią się turyści. Warto zobaczyć tutejszy zamek wznoszący się na klifie, a właściwie budynek przypominający zamek, jest to bowiem prywatna willa, która powstała w 1929 roku. Cudownym doświadczeniem okaże się zapewne również spacer po promenadzie wysadzanej po części gwiazdami oraz zwiedzanie Ratusza.

costa-brava3Czeka tutaj także niezwykle barwny kościół Sant Roman pochodzący z 1522 roku, który zachwyca kamienną fasadą, ceramicznymi dachówkami i portalem z cienkimi kolumnami. W środku znajduje się ołtarz a na nim figura Matki Bożej. Piękne witraże i mozaiki robią wrażenie, a w niedzielę można tutaj przyjść na międzynarodową Mszę.

Na skraju miasta Lloret de Mar, a dokładniej w dzielnicy Fenals na turystów czekają cudowne Ogrody świętej Klotyldy. Powstały one w roku 1919 na cześć ukochanej żony właściciela wzgórza, który chciał złożyć jej hołd. Pełno tu pięknych kwiatów, rzeźb i zaułków, które sprawiają, że czas na wakacjach w Hiszpanii płynie niezwykle przyjemnie.

Będąc w Costa Brava warto choć raz zobaczyć narodowy taniec Katalonii czyli sardanę. Pokazy odbywają się zazwyczaj w soboty wieczorem w wielu miasteczkach wybrzeża. Taniec ten jest symbolem jedności oraz solidarności, a co ciekawe wykonują go najczęściej starsze osoby, choć kroki są dość trudne.

Dzikie Wybrzeże Costa Brava kusi również ogromnym parkiem wodnym Waterworld ze zjeżdżalniami, basenami oraz nieco mniejszym parkiem Marineland, w którym czekają egzotyczne ptaki oraz pokazy tresury delfinów. Każde dziecko poczuje się tu niczym w raju. Poza tym warto zajrzeć również do Blanes, w którym znajduje się największy ogród botaniczny na Wybrzeżu, czyli Marimutra, a to dopiero początek atrakcji na Costa Brava.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Comments are closed.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook